Toshiba satellıte c50-a-19u Laptop Anakart Tamiri ve Onarımı

Toshiba satellıte c50-a-19u Laptop Anakart Tamiri ve Onarımı

Toshiba satellıte c50-a-19u Laptop Anakart Tamiri ve Onarımı

Darbe ve düşme sonucunda meydana gelen arızalardan tutunda, besleme devrelerinde ortaya çıkan arızalara kadar anakart üzerinden problemler yaşanabilir. Şarj devresinde meydana gelenler ve soketlerde yaşanan arızılar da, anakart problemlerinden bazılarıdır.

Laptop anakart tamiri hizmetlerimizle bilgisayarınızın daha yüksek performans sergilemesini sağlamaya ne dersiniz? Tamir ve bakım işlemlerinde sektörün en iyisi olmayı başaran firmamızdan hizmet alarak kaliteli çözümlere ulaşabileceksiniz.

Anakart, bilgisayar sistemlerinin en önemli kısımlarından bir tanesi olarak değerlendirilirken bu kısımda ortaya çıkan problemlerin bilgisayarın işleyişine ciddi manada zarar vereceğini ifade etmek gerekir. Bu durumda anakart ile ilgili sorunları laptop anakart tamiri hizmetleri ile gidermek gerekir. Peki, anakart sorunlarının yaşanmasına neden olan durumlar nelerdir? Laptop anakart tamirine hangi durumlarda başvurmanız gerekir?

Bilgisayarınız çalıştığı zaman birden kilitleniyorsa, ses alamıyorsanız, ekranda kaymalar meydana geliyorsa, görüntü kayboluyor veya garip sesler alıyorsanız, muhtemel bir anakart arızası yaşıyorsunuzdur. Bu tür işaretler aldığınızda, geç kalmadan bilgisayar servis desteği almanız, onarım maliyetlerinin büyük olmasını engellemeniz anlamına gelir.

Toshiba satellıte c50-a-19u bilgisayar sistemlerinin en önemli kısımlarından bir tanesi olarak değerlendirilirken bu kısımda ortaya çıkan problemlerin bilgisayarın işleyişine ciddi manada zarar vereceğini ifade etmek gerekir. Bu durumda anakart ile ilgili sorunları laptop anakart tamiri hizmetleri ile gidermek gerekir. Peki, anakart sorunlarının yaşanmasına neden olan durumlar nelerdir? Laptop anakart tamirine hangi durumlarda başvurmanız gerekir?

Ekran kartı, anakart, chipset, kasa, ekran, klavye, menteşe, şarj girişi (power jack), fan tamiri ve değişimi. Harddisk, SSD Yükseltme, işlemci, ram değişimi ve yükseltme işlemi.


Notebook Anakart Tamiri

Toshiba satellıte c50-a-19u Laptop Anakart Tamiri

Toshiba satellıte c50-a-19u Notebook Anakart Tamiri Laptop Anakart Tamiri olarak karşılaştığımız sorunlarda hiç açılmıyor ışıklar dahi yanmıyor diyorsanız burada ki yapılacak olan işlem anakart tamir işlemidir
Laptop anakart tamiri konusunda uzmanlaşmış firmamız; Garanti süresi dolmuş veya garanti dışı kalmış bilgisayarların Anakart tamiri işlemini 6 ay işçilik ve 12 ay parça garantisi altında yapmaktayız.

Toshiba satellıte c50-a-19u Notebook Anakart Tamiri

Toshiba satellıte c50-a-19u Notebook Anakart Tamiri genellikle laptop ve notebook ürünlerinde olursa gelen sorunları pratik bir şekilde çözmek ve maliyeti düşürmek için gidilen bir onarım ve tamir bakım yoludur. Laptop anakartları çok hassas yapıyla üretilmiş olur ufak tefek sarsıntılar da arıza çıkarması söz konusu olan ve hassas kullanılması gereken ürünlerdir. Toshiba satellıte c50-a-19u Notebook Anakart Tamiri Aslında bilgi birikimi olduğu müddetçe kolay bir işlem olup kesinlikle çözüm kategorisi içerisinde olması gereken bir yoldur.

Marka bağımsız bütün Bilgisayarlarınız donanımsal ve yazılımsal sorunlarını çözüyoruz.


Toshiba satellıte c50-a-19u Notebook Anakart Tamiri Gerektiren Durumlar

Toshiba satellıte c50-a-19u Bilgisayarınızın yüksek performans ile çalışmasına katkı sağlayan durumlardan bir tanesi olan anakartın sıvı teması, bilgisayarın darbe alması veya çatlak gibi nedenlerle bozulabileceği açıktır. Bu durumda bilgisayarın hiç açılmaması veya birtakım fonksiyonlarını yerine getirmemesi durumu ile karşı karşıya kalınır. Bu tarz durumlarda firmamıza başvurarak laptop anakart tamiri ile çözüm bulabileceğiniz gibi diğer hizmetlerimizin ayrıcalıklarından da yararlanabilirsiniz.

Toshiba satellıte c50-a-19u Anakartlarda oluşabilen arızalar aşağıdaki şekilde özetlenebilir:

  • Adaptör ve çeşitli voltaj problemleri nedeniyle besleme devresinde oluşan hasarlar
  • Elektronik komponent (entegre, diyot, direnç, kondansatör, osilatör, mosfet, transistör vs) ömrü ve kalitesine bağlı olarak zaman içerisinde oluşan arızalar
  • Sistem entegre ve chiplerinde çeşitli sebeplerle oluşan problemler
  •  Adaptör veya batarya kaynaklı, batarya şarj devrelerinde oluşan arızalar
  •  I/O (Input/Output) birimlerinde (Usb, Rs232, Vga-Out, Pcmcia vs) veya bunları kontrol eden devrelerde oluşan arızalar
  • İç bağlantı noktaları, portlar, soketler gibi hem mekanik hem elektronik özellikleri olan bölgelerde oluşan arızalar
  • Lcd açma-kapama hareketleri, dış darbe/düşme, tutma/yerinden kaldırma/hareket ettirme/taşıma/ısınma gibi mekanik sebeplere bağlı olarak anakart üzerindeki bga ve smd chiplerin (system, vga vs) bağlantı noktalarının anakart ile temasında meydana gelen sorunlar veya anakart veriyolları ve tüm elektronik komponent bağlantı noktalarında oluşabilen çatlaklar sebebiyle ortaya çıkan arızalar
  • Sıvı teması sonucunda oluşan yanma, korozyon ve çürümeye bağlı arızalar
  • Adaptör bağlantı noktasında kullanım hatası sebebiyle oluşan kopma/kırılma/ark ve temassızlıklara bağlı arızalar (çok sık rastlanan bir arıza türü)

Toshiba satellıte c50-a-19u Laptop Ekran Değişimi

Toshiba satellıte c50-a-19u Laptop ekranınızın kırılması ya da çatlaması nedeni ile görüntü alamıyorsanız laptop ekran değişimi hizmetinden yararlanmalısınız. Laptopunuzun eskisi kadar yüksek performanslı ve kaliteli çalışabilmesi adına gerekli olan bu hizmetin sıvı teması durumunda da ihtiyaç duyulan bir seçenek olduğundan söz etmek gerekir. Ekranın sürekli dış etkilere maruz kalması insanların kırık ve çatlaklar konusunda çözüm bulmasına neden olur. Laptop ekran değişimi hizmeti de bu kapsamda değerlendirilebilecek oldukça başarılı bir çözümdür. Peki, bilgisayarınızın ekranını değiştirmek adına ne yapmanız gerekir?

Toshiba satellıte c50-a-19u Laptop Ekran Değişimi Hizmeti Nasıl Sunulur?

Toshiba satellıte c50-a-19u Laptop, marka ve model konusunda çeşitliliğin oldukça ciddi seviyelerde olduğu bir cihazdır. Bu anlamda laptop ekranınızın değişmesini istiyorsanız öncelikli olarak marka ve model bilgisi ile firmamıza başvurmanız gerekir. Alanında tecrübe kazanmış bilgisayar uzmanları ve çok ciddi sektör tecrübesi ile size çözüm üretecek olan Perpa Bilgisayar Servisi, ekran değişimi için gerekli malzeme tedarikini sağlayarak orijinal bir çözüm sunar. Ekranınızın en kaliteli şekilde hizmet vermesi adına sunulan çözümler sayesinde laptopunuzu uzun yıllar kullanmaya devam edebilirsiniz.

S.S.S (SIKÇA SORULAN SORULAR)

Laptop tamiri sırasında bilgilerim silinir mi?

HAYIR. Kesinlikle hiç bir bilginiz silinmez.

Tamiri fiyatı ne kadar?

Servisimizde bilgisayar tamir ücreti arızaya göre değişiklik göstermektedir. Bilgisayarınızın marka ve modelinizi servisimize bildirerek net tamir fiyatını alabilirsiniz.

Tamir hizmeti garantili mi?

Firmamızda yapılan tüm onarımlar ve yedek parça için yapılan işleme göre 3-6-12 aya kadar GARANTİ verilmektedir.

Bilgisayar tamiri için size nasıl ulaştırabilirim?

Arızalı Laptop’unuzu bize kargoyla ulaştırabilirsiniz.
Bilgisayarınızı Firmamıza kendiniz de teslim edebilirsiniz.

Tamiri ne kadar sürüyor?

Servis süresi Laptopunuz servisimize ulaştığı andan itibaren yogunluğa göre 1 ile 3 gün arası Sonuçlanmaktadır.

 

 

[pwebcontact id=1]

 

 

İletişim Hattı:

Adres : Perpa Ticaret Merkezi A Blok Sarı Avlu Kat.9 No.1225 (Noterin Üstü) Perpa Bilgisayar Servisi Metin Karslıoğlu

Gsm: 0 (507) 025 18 08

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *